Stare logo MT HISTORIA
MIĘDZYWYDZIAŁOWEGO
TYPOWANIA2006
Międzywydziałowe Typowanie miało swoją inaugurację w UMRSl w 2006 roku, kiedy to Samozwańczy Komisarz Międzywydziałowego Typowania rozpoczął zbieranie typów wyników meczy Mistrzostw Świata w piłce nożnej pośród współpracowników w Wydziale AU, Zespole MKZ i PINB. Gracze otrzymywali punkty za prawidłowe wytypowanie zwycięzcy meczu oraz dodatkowo za poprawne określenie wyniku. Współzawodnictwo prowadzone było nie tylko pomiędzy poszczególnymi Graczami, ale również zespołowo - AU, MKZ i PINB. W kategorii Graczy zwyciężczynią okazała się Marta Odyga, zaś najlepszym zespołem - drużyna AU. Trzy pierwsze miejsca w kategoriach Graczy oraz zespołów zostały nagrodzone dyplomami.

W tym samym roku miało miejsce historyczne wydarzenie - pierwszy raz Polak pojawił się za kierownicą bolidu Formuły 1. Wówczas odbyło się pierwsze Międzywydziałowe Typowanie dotyczące wyścigów Formuły 1. Gracze typowali zwycięzców ostatnich czterech wyścigów F1 w 2006 r. oraz pozycję Roberta Kubicy na mecie. Za prawidłowe wytypowanie zwycięzcy Grand Prix Gracze otrzymywali 5 punktów, zaś za prawidłowe określenie pozycji Kubicy na mecie - 6 pkt. Dodatkowo za omyłkę w pozycji Kubicy o 1, 2 lub 3 miejsca otrzymywali odpowiednio 3, 2 lub 1 punkt. Pierwsze miejsce zajął wówczas Tadeusz Kostoń pokonując Annę Rojowską i Krzysztofa Białego, którzy odebrali dyplomy za odpowiednio 2-gie i 3-cie miejsce.

2007
Rok później, kiedy Robert Kubica został już jednym z dwóch głównych kierowców zespołu BMW-Sauber, "Międzywydziałowe Typowanie F-1'07" objęło już wszystkie wyścigi sezonu. Powstał pierwszy oficjalny regulamin MT. Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wyścigowego Gracze typowali wyniki ogólnej klasyfikacji kierowców oraz zespołów w czasie całego sezonu (trzy pierwsze miejsca w obu kategoriach) a także pierwszą trójkę oraz pozycję Kubicy na mecie dla poszczególnych wyścigów o Grand Prix. Łącznie można było zdobyć 292 punkty. Najwięcej - 103 punkty, zdobyła Katarzyna Haarschack zajmując pierwsze miejsce przed Sławomirem Jańcem (97 pkt) i Anną Rojowską (92 pkt).

2008
W 2008 roku odbyły się kolejne dwa typowania. Jednym z nich było typowanie "ME'08" - dotyczące Mistrzostw Europy w piłce nożnej "Euro'2008". Pierwsze miejsce, z liczbą 36 pkt, zajęła Hanna Gładysz, która jako jedyna prawidłowo wytypowała Mistrza Europy. Za Nią uplasowała się Marta Sojka (30 pkt) oraz zajmujący ex equo 3 miejsce Anna Rojowska i Sławomir Janiec (29 pkt).
Odbyło się również tradycyjne Międzywydziałowe Typowanie "F-1'08" - obejmujące wyścigi Formuły 1. Po zliczeniu punktów za typy wyników poszczególnych Grand Prix w tym sezonie, a także punktów za typy pierwszych trójek kierowców i konstruktorów w całym sezonie 2008, pierwsze miejsce po zdobyciu łącznych 133 punktów zajął Krzysztof Biały. Cztery punkty mniej (129) zgromadziła zajmująca drugie miejsce - Marcela Ścieszka, zaś przy pomocy punktów za typy pierwszych trójek kierowców i konstruktorów w całym sezonie, na najniższy stopień podium z łączną sumą punktów 124 "wskoczyła" Janina Zmuda.
Gratuluję !

2009
W roku 2009 w czasie Międzywydziałowego Typowania "F-1'09" obowiązywał nowy regulamin. Różnicy podległ głównie sposób typowania wyników poszczególnych Grand Prix: Gracze nie typowali jedynie pierwszej trójki, lecz pierwszą ósemkę oraz tradycyjnie pozycję na mecie Roberta Kubicy. Punktacja pozwalała w czasie jednego Grand Prix zdobyć aż 55 punktów, co wpłynęło na urozmaicenie gry. Przed rozpoczęciem sezonu Gracze tradycyjnie typowali pierwsze trójki kierowców oraz zespołów w całym sezonie. W zaciętej walce zwyciężyła Anna Rojowska zdobywając 223 punkty. Drugie miejsce zajęła Marta Sojka (212 punktów) wyprzedzając po ostatnim Grand Prix Magdę Rojowską (205 punktów).

2010
Rok 2010 to już piąty rok typowania wyników wyścigów Formuły 1. Zgodnie z regulaminem opartym na zasadach zeszłorocznych, typowało się pierwszą trójkę kierowców i zespołów w całym sezonie oraz pierwsze ósemki i pozycję Roberta Kubicy w poszczególnych Grand Prix. Niewielkie zmiany w naszym typowaniu, za to dość duże w Formule 1. Startowało 12 zespołów (24 samochody), w tym kilka całkiem nowych. Jedna z najważniejszych zmian zasad w Formule 1 to zakaz tankowania przez cały przebieg wyścigu... Wyniki ostateczne podane zostaną w najbliższym czasie.

2011
W tym roku nie odbyło się żadne typowanie. Wypadek Roberta Kubicy w lutym i brak jego uczestnictwa w wyścigach Formuły 1 zniechęciły dotychczasowych graczy do zabawy. W grę weszły jeszcze inne aspekty codziennego życia.

2012
Po roku przerwy odżywa Międzywydziałowe Typowanie. Do pomocy Komisarza MT zgłosiłą się "na ochotnika" Właściwa Osoba. W tym roku nadal nie typujemy wyników Formuły 1, gdyż Robert Kubica nadal w nich nie uczestniczy. Wyzwaniem jednak są Mistrzostwa Europy w piłce nożnej EURO 2012, które odbywają się w Polsce i Ukrainie. Rozpoczęcie już 8 czerwca 2012 !

Galeria

Dyplom F-1'06 Dyplom F-1'07 Laureaci F-1'07 Dyplom ME'08 Laureaci ME'08 Dyplom F-1'08 Laureaci F-1'08 Ostateczne wyniki 2009 Dyplom F-1'09 Zwyciężczyni F-1'09